E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Zwycięskie projekty w Budżecie Obywatelskim Opola

Dla Mieszkańca
baner

W VII edycji Budżetu Obywatelskiego Opola zostało zgłoszonych 111 projektów.

Po ocenie formalnej i merytorycznej, do głosowania skierowano 85 projektów – 36 ogólnomiejskich i 49 dzielnicowych. Pod względem tematycznym najpopularniejszą kategorią zgłoszonych zadań była kategoria: drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Stanowiła ona 27% zgłoszonych projektów. W głosowaniu wzięło udział 10 241 osób. Najaktywniejszą pod względem głosowania okazała się Dzielnica XII, w skład której wchodzą: Bierkowice, Półwieś, Sławice, Wrzoski – prawie 14% mieszkańców tej dzielnicy wzięło udział w głosowaniu. Połowa głosujących była w wieku od 26 do 45 lat. Najstarszy mieszkaniec Opola biorący udział w głosowaniu miał 101 lat.

Pula środków dedykowana VII edycji Budżetu Obywatelskiego Opola wynosiła 5 950 000 zł, w tym:
• na projekty ogólnomiejskie – 1 000 000 zł, 
• na projekty dzielnicowe – 4 950 000 zł.
Uznanie wyniku głosowania dla projektów wymagało uzyskania progu poparcia na poziomie, co najmniej 150 osób głosujących. Zwyciężyły te projekty, które osiągnęły wymagany próg poparcia oraz uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków dla każdej z kategorii.

Po wyłonieniu w drodze głosowania zwycięskich projektów pozostały niewykorzystane środki, które tworzą pulę środków rezerwowych. Zgodnie z obowiązującymi zasadami podziału środków Budżetu Obywatelskiego Opola, o przeznaczeniu puli środków rezerwowych decyduje Prezydent, po zasięgnięciu opinii Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej, a także uwzględniając wyniki przeprowadzonego głosowania nad projektami oraz możliwości finansowe budżetu Miasta.

 

Szczegółowe wyniki głosowania znajdziecie Państwo w załączeniu.

 

контактні дані
Centrum Dialogu Obywatelskiego
ul. Damrota 1
45-064 Opole
77 446 15 70 / 77 446 15 74
ngo [at] um.opole.pl

dzielniceatum [dot] opole [dot] pl

 

 

 

місце