E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS

Ania Dąbrowska

Dla Mieszkańca
Zdjęcie Ani Dąbrowskiej

Ania Dąbrowska – piosenkarka, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów. W 2004 r. zadebiutowała albumem „Samotność po zmierzchu”. W następnych latach wydała takie płyty jak „Kilka historii na ten sam temat” (2006 r.),  „Bawię się świetnie” (2012 r.) czy „Dla naiwnych marzycieli” (2016 r.). Ania Dąbrowska była wielokrotnie nominowana i nagradzana „Fryderykami”.
Artystka na opolskich festiwalach występowała ze swoim repertuarem, ale także wyśpiewywała wielkie przeboje sprzed dekad. Podczas XLIV KFPP w Opolu w 2007 r. wzięła udział w koncercie „Niebo z moich stron – Piosenki Seweryna Krajewskiego”. Zaśpiewała wówczas utwór „Kiedy mnie już nie będzie”, do którego melodię skomponował Krajewski. Na XLVIII KFPP w Opolu w 2011 r. Ania Dąbrowska w trakcie koncertu „Panna, madonna, legenda tych lat – w hołdzie Ewie Demarczyk” zaśpiewała piosenkę „Groszki i róże”. W 2013 r. podczas jubileuszowego 50. KFPP w Opolu artystka wystąpiła w koncercie „Opole! Kocham Cię!” z utworem „Nie pytaj o Polskę”.
Festiwal w Opolu to także nagrody i wyróżnienia dla Ani Dąbrowskiej. W 2004 r. wystąpiła na XLI KFPP w Opolu z utworem „Glory” w koncercie „Premiery”, zajmując drugie miejsce. W trakcie 53. KFPP w Opolu w 2016 r. piosenkarka otrzymała SuperJedynkę w kategorii – SuperArtystka.

 

контактні дані
Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9
45-011 Opole
bp [at] um.opole.pl
місце