E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego

Informator ,,Bliżej Ludzi”

Dla Mieszkańca
plakat

Informator o instytucjach oraz organizacjach pozarządowych działających na terenie miasta Opola na rzecz osób z niepełnosprawnością, oraz osób starszych.

Informacje zawarte w Informatorze obejmują podstawowe dane kontaktowe, cele, a także główne obszary działalności organizacji pozarządowych. Ponadto Informator uzupełniony został o dane dotyczące działań instytucji skierowanych do osób z niepełnosprawnością i osób starszych, a także Powiatowej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych, Rady Seniorów. W Informatorze znalazły się również informacje o prawach i uprawnieniach osób z niepełnosprawnościami.
Wszystkie najważniejsze informacje zostały również nagrane przez lektora Polskiego Języka Migowego.

Informator został opracowany przez członków Fundacji Rozwoju Społecznego SPINACZ we współpracy z pracownikami Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, członkami Powiatowej Społecznej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Opolu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu,  Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu, Centrum Informacyjno - Edukacyjnego "Senior w Opolu" oraz organizacjami pozarządowymi.

Informator dostępny jest w linku: https://tiny.pl

 

Załączniki
Dane kontaktowe
Wydział Polityki Społecznej
ul. Budowlanych 4
45-005 Opole
77 44 35 751/754/757
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja