E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Studenci w Opolu

Klimat studencki

Dla Studenta

Opole zapewnia bogatą ofertę zajęć i mnóstwo sposobów na wykorzystanie wolnego czasu. W mieście pełno jest terenów zielonych i wypoczynkowych połączonych siecią ścieżek rowerowych, do których nie dociera zgiełk miasta. Idealnymi miejscami na wypoczynek są Wyspa Bolko, nabrzeże „Młynówki”, „Park Nadodrzański”, „Bulwar Karola Musioła”, a przede wszystkim ZOO Opole, które jest jednym z najładniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. 
Jeśli preferujesz aktywny wypoczynek,  w chwilach wolnych możesz korzystać z oferty wielu obiektów sportowo-rekreacyjnych,  w tym m.in. sztucznego lodowiska „Toropol”, 50 metrowego basenu krytego „Wodna Nuta” oraz 25 metrowego „Akwarium”, basenu letniego „Błękitna Fala”, Centrum Sportu przy ul. Północnej oraz kręgielni, klubów fitness i siłowni. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają też do swojej dyspozycji nowoczesny stadion lekkoatletyczny, z zapleczem treningowym oraz fitness. 
Jeśli lubisz życie nocne, oferta miasta skupiona wokół jego ścisłego centrum to szansa na dobrą zabawę. Rynek i Mały Rynek, ulice Krakowska, Szpitalna i Osmańczyka z dziesiątkami knajp, pubów i dyskotek nie zasypiają razem z miastem. W centrum Opola, tysiące studentów spotykają się na wspólnej zabawie. Jeśli lubisz zjeść poza domem w Opolu znajdziesz świetne restauracje i jadłodajnie. Od szybkich dań na wagę, po doskonałe kuchnie z całego świata z pewnością znajdziesz coś dla siebie i na swoją kieszeń.
Najbarwniejszym akcentem studenckiego życia są majowe Piastonalia, wiosna w klimacie kultury trwa jednak przez cały rok. Każdy może brać udział w koncertach, występach kabaretów i grup teatralnych, a Ci, którzy mają zacięcie artystyczne, sami mogą stać się częścią naszego studenckiego święta.
Opole to Stolica Polskiej Piosenki. Co roku odbywają się tu popularne festiwale, a najsłynniejsze z nich to Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej oraz Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, który przyciąga największe gwiazdy światowej muzyki. Do prestiżowym wydarzeń w życiu miasta i kraju należą także Opolskie Konfrontacje Teatralne, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek czy Festiwal Książki.
Każdy, kto spędza czas w Opolu, nie może przejść obojętnie obok Muzeum Polskiej Piosenki czy Muzeum Śląska Opolskiego. Bogaty program Narodowego Centrum Polskiej Piosenki daje możliwości udziału w koncertach gwiazd każdego kalibru. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe oferuje koncerty i targi o różnorodnej tematyce, a Stegu Arena duże imprezy sportowe o znaczeniu międzynarodowym. 
Wszystko to sprawia, że miasto, jego mieszkańcy i studenci tworzą niezapomniany klimat i atmosferę do studiowania.

Dane kontaktowe
Biuro Obsługi Inwestorów
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 861
gospodarka [at] um.opole.pl
Lokalizacja