E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Rowery miejskie

Komunikacja

Dla Studenta

Odremontowane i w świetnym stanie drogi dojazdowe oraz linie kolejowe, a także doskonała oferta przewoźników sprawiają, że Opole nie tylko jest w bliskim zasięgu mieszkańców regionu, ale również południowo-zachodniej Polski. Nowoczesne pociągi, połączenia autobusowe i bliskość autostrady sprawiają, że do Opola dojeżdża się szybko, sprawnie i w dogodny sposób. Główne dworce kolejowe oraz autobusowe znajdują się w ścisłym centrum miasta oraz bliskim sąsiedztwie opolskich uczelni. W ciągu najbliższych kilku lat zostaną zastąpione nowoczesnym centrum przesiadkowym, podnoszącym standardy podróżowania.
Równie łatwo, jak dojechać do Opola, jest się po nim poruszać. Nowoczesna flota autobusów miejskich, z dostępem do WiFi, dociera do wszystkich budynków uczelni. Tu możesz skorzystać ze zniżek 50% dla studentów oraz z elektronicznych biletów. Dostępna jest również strona „opole.kiedyprzyjedzie.pl”, dzięki której możesz sprawdzić realny czas przyjazdu autobusu. 
Jeśli nie chcesz jeździć autobusem, masz do dyspozycji system rowerów miejskich z gęstą siecią stacji rowerowych. Opole to miasto, w którym wszędzie jest blisko. Z powodzeniem można przemieszczać się po nim piechotą, a jeśli masz trochę dłuższą drogę do przebycia, to rowerem dojedziesz w każdy jego zakątek w 20 min.
 

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja