E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Dostępność w urzędzie
Tekst prosty do czytania ETR
Tłumacz języka migowego
Rynek w Opolu

O mieście

Dla Studenta

Opole to miasto akademickie. Tysiące studentów i naukowców, dziesiątki budynków dydaktycznych, miasteczka akademickie, kameralny charakter i uroda miasta. Co czwarty mieszkaniec Opola w roku akademickim to student. W każdej dzielnicy Opola studiują, mieszkają i pracują studenci. Żacy w mieście nadają jemu ton, widać to w kawiarniach, na ulicach i koncertach. Wszystko to składa się na niezwykły klimat, który buduje wyjątkowość Opola na akademickiej mapie Polski.
Opole to również dziesiątki podmiotów skupionych wokół idei nauki. Park Naukowo-Technologiczny, centra badawczo-rozwojowe i konferencyjne, start-upy oraz organizacje pozarządowe. Wszyscy oni pracują na rzecz opolskich studentów, nauki i postępu.
Silna gospodarka Opola i regionu aktywnie wspiera rozwój oferty naukowo-akademickiej miasta. Tysiące nowoczesnych miejsc pracy i jej doskonałe warunki dają motywację do studiowania i życia w Opolu.
Uzupełnieniem oferty jest bogactwo imprez kulturalno-rozrywkowych, skierowanych do różnych odbiorców, o różnych gustach i upodobaniach. Sprawnie działające jednostki kultury i obiekty sportowe dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. W Stolicy Polskiej Piosenki studiuje się śpiewająco. 

Dane kontaktowe
Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A
45-015 Opole
77 45 11 800
urzad [at] um.opole.pl
Lokalizacja